tarc
08 بهمن 1401 - 19:34

نماینده جهاد اسلامی در یمن در گفت‌وگو با فارس: هر لحظه امکان جنگ تمام عیار وجود دارد

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در یمن به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت که هر لحظه ممکن است کنترل کامل اوضاع در کرانه باختری از دست صهیونیست‌ها خارج شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد برکه» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در یمن، امروز (شنبه) در مصاحبه‌ای گفت که هماهنگی بسیار خوبی میان گروههای مقاومت فلسطینی وجود دارد و از سوی دیگر هر میزان شدت جنایات صهیونیست‌ها افزایش یابد، انقلاب مردم فلسطین نیز خشونت‌آمیزتر خواهد بود.

او به خبرنگار فارس گفت که گروههای مقاومت، فلسطین را یک جسم واحد می‌بینند و عزم این را دارند تا با تمامی امکانات در دسترس، رژیم جنایتکار صهیونیستی را مجازات کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در یمن درباره حمله روز پنج شنبه صهیونیست‌ها به اردوگاه جنین و اهدافی که نتانیاهو در پشت آن دنبال می‌کند، اظهار داشت: « کابینه نتانیاهوی جنایتکار با مخالفت‌های داخلی گسترده‌ای مواجه است، کابینه‌‌ای که همه جنایتکاران و قانون‌شکنان در آن حضور دارند، بنابراین نتانیاهو در این فکر است که تا با هدف خلاصی از بحران‌ها، حملات علیه مردم فلسطین را تشدید کند بحران‌های خود را به سمت مردم فلسطین بکشاند».

او تأکید کرد که نتانیاهو در نهایت در نبرد با مردم فلسطین و مقاومت شکست خواهد خورد و جنین و تمام شهرهای کرانه باختری خاری در چشم این اشغالگر جنایتکار باقی خواهد ماند.

«احمد برکه» در پاسخ به سوالی مبنی بر تفاوت وضعیت اردوگاه جنین امروز با سال ۲۰۰۲ گفت که نیروهای مقاومت امسال مقاومتی مثال زدنی در حمله صهیوینست‌ها به این اردوگاه از خود نشان دادند و در تاریخ ثبت شد.

او در این خصوص افزود: «جنین از زمان "شارون" جنایتکار در سال ۲۰۰۲ تا "نتانیاهو" جنایتکار در سال ۲۰۲۳، کانون انقلاب و مقاومت در کرانه باختری بوده است. جنین کابوس رژیم اشغالگر صهیونیستی است و هرچه میزان جنایات صهیونیست‌ها شدت یابد، مقاومت نیز قوی‌تر و تهاجمی‌تر عمل خواهد کرد».

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در یمن در ادامه در پاسخ به این سؤال گفت: «مجاهدان فلسطینی در سال ۲۰۰۲ با کشتن ۲۳ نظامی صهیونیست شکست تلخی را برای آن‌ها رقم زدند، علی‌رغم اینکه اشغالگران صهیونیست در اردوگاه دست به کشتار زدند و هیچ موجودی از انسان و درخت و سنگ نیز از این جنایت‌ها مصون نماند. آن‌ها از جنگنده و تانک و توپخانه علیه مقاومت جنین استفاده کردند، اما جنین ایستاد و مقاومت کرد و دشمن در نهایت عقب‌نشینی کرد. شهیدان جنین از جمله محمود توالبه، ابوجندل و ریاض بدیر در تاریخ جاودانه شدند و امروزه جنین نقشی را که به آن سپرده شده برای دفاع از اردوگاه و تمامی شهرهای کرانه باختری در برابر تجاوزات دشمن صهیونیست، به خوبی انجام می‌دهد. شهدایی که روز پنج‌شنبه در خون خود غلتیدند، بخشی از سلسله بلند فداکاری، رستگاری و پایداری بودند».

هماهنگی بسیار خوب گروههای مقاومت در فلسطین

«احمد برکه» در خصوص برنامه جناح‌های فلسطینی برای انتقام خون شهدای جنین گفت:  «یک هماهنگی بالایی بین نیروهای مقاومت فلسطین وجود دارد ، بنابراین همه متفق هستند که فلسطین یک بدن واحد است و دفاع از فلسطین در برابر اقدامات دشمن یک وظیفه است. این ضرورت در نبرد سیف القدس اهمیت خود را نشان داد. بنابراین برنامه‌ها و طرح‌های مهمی برای پاسخ به هر جنایت رژیم اشغالگر چه در کرانه باختری یا در غزه وجود دارد».

او تأکید کرد که نبرد سیف القدس (نبرد ۱۲ روزه در آذر ۱۴۰۰) همچنان ادامه دارد و مقاومت فلسطین مصمم است که با تمامی امکانات موجود رژیم جنایتکار را مجازات کند.

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در یمن، در مورد احتمال تبدیل جنایت رژیم اشغالگر قدس در اردوگاه جنین به نبرد سیف القدس دیگری، توضیح داد: «دشمن صهیونیستی با حماقت خود در هدف قرار دادن مردم و مقاومت فلسطین عواقب اقدامات خود آگاه نیست. این مسائل ممکن است در هر زمانی از کنترل خارج شده و به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود که نه تنها فلسطین را در بر بگیرد، بلکه ممکن است به منطقه و فراتر از آن نیز سرایت کند».

«احمد برکه» همچنین گفت که انگشتان نیروهای مقاومت بر روی ماشه است آن‌ها تا زمان نابودی رژیم صهیونیستی سلاح خود را به زمین نخواهند گذاشت.

خبرنگار خبرگزاری فارس در ادامه این سؤال را مطرح کرد که رژیم صهیونیستی از طریق برخی کشورها از حماس خواسته است تا واسطه‌گری کند و به گروه سرایا القدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین) این پیام را برساند تا واکنشی به جنایت جنین نشان ندهد و اگر اقدامی کند، پاسخ اسرائیل سخت خواهد بود. مفهوم این پیام صهیونیست‌ها چیست؟

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در یمن در پاسخ گفت: «دشمن صهیونیستی در عمل می‌خواهد گروههای فلسطینی را از هم جدا کند و این مسأله متأسفانه در نبرد "وحدة الساحات" رخ داد و دشمن گفت که فقط جهاد اسلامی را هدف قرار می‌دهد و کاری با حماس ندارد و متأسفانه در این نقشه موفق شد، در حالیکه ما همواره به وحدت گروههای مقاومت فلسطین تأکید می‌کنیم. وحدتی که در نبرد سیف القدس رخ داد. دیروز هم که جنگنده‌های دشمن صهیونیستی به غزه حمله کردند، همه در مقابل آن ایستادند».

«احمد برکه» همچنین گفت که در شهرهای منطقه کرانه باختری وحدت گسترده‌ای میان گروههای مقاومت برای مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی وجود دارد و دشمن در راه متفرق کردن نیروهای مقاومت شکست خواهد خورد و هرچه میزان و شدت جنایات رژیم اسرائیل در حق مردم فلسطین افزایش یابد، وحدت گروههای فلسطینی نیز محکم‌تر می‌شود.

منابع صهیونیستی، شامگاه جمعه، از تیراندازی در قدس اشغالی خبر دادند که بر اثر آن دست‌کم ۸ نفر به هلاکت رسیده و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.

«خیری علقم» مجری این عملیات شهادت‌طلبانه پس از تعقیب پلیس رژیم صهیونیستی به شهادت رسید. این عملیات پس از آن رخ داد که نظامیان رژیم صهیونیستی، روز پنجشنبه، با یورش به اردوگاه جنین در کرانه باختری ۹ فلسطینی را به شهادت رساندند و ۲۰ فلسطینی دیگر را مجروح کرده بودند.

 «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، دیشب، در بیانیه‌ای عملیات مقاومتی و ضدصهیونیستی در قدس اشغالی را تبریک گفت.

وی تأکید کرد که این عملیات قهرمانانه برای گرفتن انتقام خون شهدای جِنین بود. «طارق عزالدین» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز این عملیات را تبریک گفت و تأکید کرد که دشمن تنها زبان زور را می‌فهمد.

علاوه بر عملیات شب گذشته، صبح امروز نیز یک فلسطینی به سوی صهیونیست‌ها تیراندازی کرد و دست کم دو نفر در این تیراندازی که در محله «سلوان» در شرق قدس اشغالی رخ داد، مجروح شدند. منابع اسرائیلی میگویند که یکی از این مجروحان از افسران تیپ چتربازان ارتش رژیم صهیونیستی است که در زمان عملیات در مرخصی بوده است. 

حال یکی از مجروحان وخیم گزارش شده است و در بخش مراقبتهای ویژه به سر می‌برد.

باراک راوید خبرنگار امنیتی صهیونیست، از شهادت مجری این عملیات خبر داده است و گفته میشود یک نوجوان فلسطینی ۱۳ ساله عامل این عملیات بوده است.

پایان پیام/.

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003347